Zbieżność i geometria pojazdu

slider3_fullNiewłaściwa geometria kół powoduje nierównomierne zużycie opon, wynikające z tego, że ich tor jazdy jest różny względem osi pojazdu.

Niewłaściwa geometria kół powoduje wiele niedogodności związanych z samochodem. Jedną z nich jest nierównomierne zużycie opon, wynikające z tego, że ich tor jazdy jest różny względem osi pojazdu. Może przyczyniać się również do ściągania auta na boki (na prostej i równej drodze samochód sam skręca) oraz opóźnionej reakcji samochodu na nasze ruchy kierownicą.

Zalecamy regularną kontrolę geometrii, najlepiej przy okazji sezonowej wymiany opon. Ponadto powinno się sprawdzać zbieżność kół po każdym wjechaniu w większą dziurę w jezdni, gdyż mogło wtedy dojść do uszkodzenia.

Sprawdzenie silentblocków i sworzni wahaczy, drążka kierowniczego i jego końcówki to czynności, które fachowcy wykonują na wstępie. Dopiero wtedy wiadomo, czy trzeba poprawić zbieżność kół. Cena usługi zależna jest od stanu oraz budowy napędu i zawieszenia.

W naszej stacji usługa kontroli i regulacji geometrii wykonywana jest na najnowszych urządzeniach z wykorzystaniem laserowej technologii 3D. Pozwala to na niezwykłą precyzję ustawienia kątów.